PROSLAVA TIJELOVA

Rečica,08.06.2023.
Kao i uvijek na svetkovinu Tijelova u našoj je župi posebno svečano. Župljani ukrase četiri postaje kojima će se kretati procesija s Presvetim, članovi KUD-a Rečica i neki župljani obuku narodne nošnje, vatrogasci dođu sa svojim barjacima, isto tako i lovci.
Ove godine bilo je 15 po redu slavlje na ovakav način.
Svetu misu predslovio je župnik vlč Lovro Zaplatić koji je u svojoj homiliji naglasio da danas slavimo poseban dar Božji nama vjernicima. Takav je naš Bog, on se daje. U ovom slučaju u plodovima naših ruku – kruhu i vinu. Naglasio je također da poučeni njegovim primjerom i mi budemo ljudi otvorena srca, uma i duha. Budimo radosni darivatelji kruha ljubavi, prijateljstva, dobrohotnosti jedni prema dtugima.
Poslije svete mise krenula je procesija petnaesti put kroz naše selo.
Procesiju i svetu misu svojim pjevanjem pratio je naš župni bor pod vodstvom gosp Darka Drožđiboba.
Na kraju svete mise i procesije župnik se zahvalio svim župljanima na doprinosu

FOTO GALERIJA