Rođenje sv. Ivana Krstitelja

Rečica, 24.06.2023.
Danas smo u našoj župi proslavili svetkovinu Rođenja sv. Ivana Krstitelja zaštitnika naše župe.
Svetu misu u 9,00 sati predslovio je župnik vlč Lovro Zaplatić koji je u svojoj propovijedi naglasio da iz samoga Ivanovog imena iščitavamo njegovo poslanje – Bog je milostiv, milosrdan, dobar. Ivan, premda oštar na riječima bio je prorok Božjeg milosrđa koji je nastojao ljudima pomoći.
Ivan je bio svjestan svoga izabranja i poslanja. Bio je svjestan svih rizika koje mu donosi njegov poziv, ali ustrajao je sve do kraja.
Danas je dan, naglsio je župnik, kada si i sami posvešćujemo da smo mi Božji narod, proročki Božji narod. Mi nismo tu da se svidimo bilo kome, tu smo da sudjelujemo u Božjem planu milosrdnog i djelatnoga spasenja.
Pod večernjm svetom misom u 18,00 sati bio je tradicionalni blagoslov djece.
Za samo slavlje pripremali smo se trodnevnicom koju je vodio župnik. U subotu smo posebno molili za naše bolesnike.
(Pit)