SAKRAMENAT POTVRDE U REČICI

Rečica, 05.06.2021.
Priprava pripravnika za ovaj dan uistinu je bila zahrjevna što zbog potresa, što zbog pandemije. Dobar dio priprave odvijao je  preko učionice .  Moram priznati da su se pripravnici trudili da usprkos svega bude uspješna. Naravno sve uz suradnju roditelja.

Zbog epidemioloških mjera i većeg broja vjernika slavlje je održano na platou ispred župne crkve u župnom parku. Sakramentu svete potvrde pristupili su;Sebastijan Miklić,Ivan Horvat, Kristijan Dujlović, Karlo Klobučar, Stjepan Zlatarić, Krsto Fištrović, Šimun Fištrović, Josip Marciuš, Leon Šalamon, Martin Grdina, Sara BermarijaHann Skolan, Elizabeta Žunac, Emanuela Maretić, Lucija Klobučar, Lora Živko, Laura Rogolja, Magdalena Grdina, Maksim Ambrožić, Luna Šeketa, Lara Lauš, Emanuel Mahečić, Tara Mravunac,, Nika Pleša ( iz župe Presvetog Srca Isusova iz Karlovca.
Dan prije bila je sveta ispovijed, tom prilikom firmanici i roditelji poklonili su župniku reverendu u znak pažnje i zahvalnosti.
Slavlje je započelo okupljanje ispred Pastoralnog centra i procesijom do župne crkve. Euharistijsko slavlje i sakramenat svete potvrde predvodio je i podijelio izaslanik našeg Nadbiskupa dr. Alojzije  Hoblaj, a suslavitelji bili su župnik domaćin vlč Lovro Zaplatić i župnik župe sv. Franje Ksaverskog Karlovac Švarča.
Kao što je običaj u župi Rečica firmanici su bili u narodnim nošnjama.