Proslava Uskrsa u župi

I proslava Uskrsa bila je u dijelu župne crkve koji je koliko toliko siguran nakon potresa od 29. prosinca. Uslijed svih mjera i preporuka Nadbiskupa okupio se manji broj vjernika – dio ih je bio u crkvi a dio vani u parku oko crkve.

Ranu svetu misu predvodio je župnik vlč Lovro Zaplatić, a poldanju misu domaći sin svećenik Andrija Vrane voditelj pokreta Kursiljo.

Župnik je u svojoj homiliji naglasio da je nakon razočarenja, tuge, rušenja ljudskoga svijeta zasjala radost, povjerenje, gradnja novoga svijeta na temelju Božje snage iskazane u ljubavi i milosrđu.

Oni koji su puni straha postat će neustrašivi svjedoci. To je ta preobrazba, ta nada Uskrsa. Bog nas provede kroz kušnju, kroz osjećaj ostavljenosti da bi nam ponudio uskrsnuće noga čovjeka.