IVANJE U REČICI

Premda je župno prštenje u nedjelju iza blagdana Glavosjeka Ivana Krstitelja u našoj smo župi svečano proslavili i svetkovinu rođenja Ivana Krstitelja. Obje svete mise u 9,00 i 18,00 sati predvodio je župnik vlč Lovro Zaplatić. Samoj proslavi slijedila je Trodnevnica.
U svojoj homiliji župnik je naglasio da je svetkovina rođenja Ivana Krstitelja poticajna i puna poruka za naš svakodnevni život. Obistinila se rečenica iz Evanđelja: Božja ruka bijaše s njim. Bog ga je vodio, Ivan je bio otvoren Božjem vodstvu.
Na večernjoj misi okupili su se roditelji s djecom i bio je na kraju mise blagoslov djece, kako je ovdje i običaj.
U svojoj homiliji župnik je naglasio kako roditelji imaju planove za svoju djecu. Potaknuo je roditelje da pokušaju u odgoju djece otkriti Božje planove s njihovom djecom.