Hodočašće na Mariju Bistricu

Rečica, 29.06.2024.
Danas smo u sklopu dekanatskog hodočašća hodočastili u Nacionalmo Marijino svetište u Mariji Bistrici. Iz naše župe bio je pun autobus (55) hodočasnika, dok su neke obitelji došle svojim automobilima.
Najemotivniji trenutci su ulazna procesija kada se ori s dubine srca pozdravna pjesma:

Majko Božja Bistrička, moli se za nas.
Mi smo tvoji putnici, blagoslovi nas.
Mi ti ruke pružamo, srcem te pozdravljamo
Zdravo, zdravo, zdravo Marijo….
I oproštajna pjesma koju hodočasnici pjevaju okrenuti licem Mariji hodeći natraške iz bazilike: … Zbogom, zbogom, zbogom Marijo…
I nije to bilo nekakvo tužno – zbogom. Ne. U tom stihu, u tom – zbogom pozdravu, dok je suzni pogled bio uprt u kip Črne Majčice Božje, upravo se rađala nepokolebljiva nada. Nada da će Majčica Božja čuvati svoju dječicu i da će joj opet doći pjevajući joj – Zdravo, zdravo, zdravo Marijo!
Naše smo hodočašće završili u župnoj crkvi sv. Ane u Loboru gdje je naš župnik vlč Lovro Zpaltić na današnji dan 29.06.1975. imao mladu misu.