VUSIKOVANJE

Rečica, 03.09.2023.
Danas smo u našoj župi proslavili tradicionalno Vusikovanje – Rečičko proščenje kao spomen na Glavosjek Ivana Krstitelja.
Glavno slavlje bila je procesija s kipom Ivana Krstitelja od Pastoralnog centra kroz župni park prema župnoj crkvi u kojoj još traje obnova poslije potresa, Euharistijsko slavlje predvodio je o. Ivan Madunić pavlin iz samostana Gospe Snježne iz Kamenskog uz suslavlje svećenika iz dekanata predvođenih dekanom preč Draženom Karačićem. P. Luka je posebno naglasio da nam je pred Boga doći s istinom o sebi. U takovom suisretu s Bogom Bog će nam otklriti istinu o sebi.
Ranu i večernju svetu misu predslavio je domaći župnik vlč Lovro Zaplatić.
Na sve svete mise okupio se veliki broj vjernika ne samo iz župe nego i iz okolnih župa i samoga grada Karlovca.
Kao i svake godine u pripremi slavlja i u samom slavlju sudjelovao je i KUD Rečica koji ove godine slavi 100 godina svoga postojanja. U prelijepim narodnim nošnjama pratili su svečano misno slavlje a četvorica mladića u narodnim nošnjama nosili su u procesiji kip Ivana Krstitelja.
 GALERIJA