Prva sveta pričest u Rečici

Rečica, 21.05.2023.
Dana je sedmero djece iz naše župe pristupili prvoj svetoj pričesti:
Antonija Sviličić
Valentina Sviličić
Margareta Hauswirth
Ana Vratarić
Mia Češković
Andrej Pranjić
Franjo Fudurić
Praćeni ponosnim roditeljima krenuli su u procesiji od Pastoralnog centra do župne crkve gdje je svetu misu predvodio župnik vlč Lovro Zaplatić, koji je svojoj homiliji naglasio da se Isus zauzima za nas kako smo čuli u današnjem evanđelju. Poslao je učenike u svijet da svjedoče za njega. Znao je da će im biti teško i da će svijet biti protiv njih, ali neka znaju da je uvijek s njima i uz njih.
Prvopričesnici su radosno sudjelovali u slavlju svete mise molitvom, pjesmom, svojim recitacijama.
Poslije svete mise bilo je zajedničko fotografiranje, zajednička agape u dvorani i radosno druženje.
Osim roditelja, župljana i rodbine iz drugih župa svetom slavlju prisustvovali su ravnateljica OŠ Rečica, njihova učiteljica i vjeroučitelj iz škole.