Proslava svetkovine Rođenje sv. Ivana Krstitelja

Rečica, 24.06.2022.
Danas smo proslavili svetkovinu našeg nebeskog Zaštitnika. Hodočasničku svetu misu u 9,00 sati predvodio je župnik vlč Lovro koji je u svojoj propovijedi naglasio da je Ivan ostvario svoju životnu misiju – krstio je Isusa u rijeci Jordan, dao je odgovor tko je Isus iz Nazareta i pokazao ga ljudima: ” Evo Jaganjca Božjega, koji oduzima grijehe svijeta.” Svako čovjek, osobito kršćanin ima misiju, naglasio je župnik u svojoj propovijedi. Naša misija je pokazati Isusa svijetu u kojem živimo. Ivan se nije iz ljudskih obzira ustručavao kazati istinu. To je i naš poziv, naglasio je župnik.
u 18, sati istoga dana bila je  misa s blagoslovom djece kako to činimo svake godine.
Proslavi je prethodila Trodnevnica koju je predvodio sam župnik Lovro Zaplatić!
(Pit)