Proslava sv. Florijanova u Zamršju

Rečica, 08.05.2022.
Već tradicionalno u nedjelju poslije spomendana sv. Florijana naši vatrogasci iz DVD Rečica Matica, DVD Dolnja Rečica i DVD Rečica Kolodvor organiziraju u kapeli sv. Florijana u Zamršju  proslavu svoga nebeskoga zaštitnika – svetog Florijana. Pod svetom misom sjetimo se u molitvama i pokojnih vatrogasaca.
Svetu misu predvodio je župnik vlč Lovro Zaplatić koji je u svojoj homiliji povezao naš hod kroz uskrsno vrijeme i proslavu današnjega sveca kojega slavimo – dati neustrašivo svjedočanstvo vjere i međusobna solidarnost.
Misno slavlje uzveličali su svojim pjevanjem i sviranjem mladi iz Zamršja pod vodstvom Ane Škarica koja je i svirala gitaru.
Vjernička zajednica u Zamršju malena je ali živa koja se okuplja već godinu dana svake nedjelje na euharistiju. A sve je zapravo započelo coronom i potresom zbog kojega je jedno vrijeme bila zatvorena župna crkva. Svake smo se nedjelje počeli okupljati u kapelici i tako je počelo buđenje ovoga dijela župe.
Mještani se polako spremaju i na obnovu unutrašnjosti kapelice.