VELIKA SUBOTA

Rečica,16.04.2022.
Velika subota dan je kada je Isus u grobu. Tišina je i u crkvi i okolo, polja miruju. Crkva je otvorena i vjernici pohode Božji grob u tišini i molitvi.
Nakon dvije godine mogli smo uistinu organizirati sve po našem starom običaju. Prve godine /za vrijeme pandemije/ vjernici su mogli pojedinačno pohoditi Božji grob, ali bilo je to i teško vrijeme za našu župu. Baš u to vrijeme pandemija corona virusa harala je našom župom i ubirala svoje smrtonosne plodove..
Prošle smo godine zbog potresa imali isto sve skromno. Božji grob bio je na ulazu u crkvu jer je crkva bila zatvorena.
Tek ove godine moglči smo sve organizirati onako na naš rečički način sa čuvarima Božjega groba.
Zahvaljujem našim ministrantima, članovima KUD-a Rečica, nogometašima NK Mladost iz Rečice, vatrogascima iz DVD Dolnja Rečica, Rečica Kolodvor, Rečica Matica, lovcima , i molitvenoj zajednici Milosrdnoga Isusakoji su bili čuvari Božjeg groba.