VELIKI ČETVRTAK

Rečica,14.04.2022.
Svečano euharistijsko slavlje predvodio je župnik vlč Lovro a pjevanjem pratio mješoviti župni zbor. Na slavlju euharistije okupio se izuzetano veliki broj vjernika slaveći tako dan ustanovljenja sakramenata svete euharistije i svetoga reda.
” Danas volimo razgovarati o identitetu, onom po čemu jesmo ono što jesmo, o onome što nas čini to da jesmo to kako se nazivamo. Identitet naroda jest njegova kultura, nasljeđe, jezik…Pitamo se koji je naš kršćanski, posebno katolički identitet, ono što nas čini katolicima i kršćanima. To je prvenstveno čin euharistije…”
Župnik je zatim naglasio da je euharistija čin ne samo spomena na vazmeno otajstvo nego i čin Crkve, jer po tome postajemo i živimo kao Crkva. To je čin zajedništva verikalnoga i horizontalnoga, prema nebu i prema drugima, s nebom i s drugima.
Na kraju euharistijskoga slavlja zadržali smo se u klanjanju i adoraciji, zajedničkoj molitvi.