Proslava Božića u nama

05.01.2020. u župi Sveta Tri Kralja na Baniji u Karlovcu treću večer Trodnevnice vodio je naš župnik vlč Lovro Zaplatić a pjevanje je predvodio zbor mladih župe Banija Sancti Tres Reges, svetu misu suslavio je i domaći župnik vel Antun Kolić. Prije svete mise bio je po starom običaju u predvorju crkve blagoslov vode.
U svojoj homiliji župnik Lovro naglasio je da smo proslavili Božić, no ono pravo pitanje koje se nameće jest – koliko se Božić proslavio u nama. Mogli bismo reći da se riječ Božić sastoji od dvije riječi: Bog i žiće – Božji život. Bog je uzeo naš ljudski život da nama dade svoj božanski.
Tako Isus Krist – Božić postaje radosna vijest za sav narod, sve narode svijeta. Ona ispunja sve nas. Stoga je kršćanin radostan donositelj Radosne vijesti. Smrknuti ne možemo nositi Radosnu vijest. Božja se Riječ utjelovila, ušatorila, udarila svoj dom među nama i u nama da odnese sve ono što nas čini smrknutima…
Nakon svete mise domaći zbor mladih i njihovi gosti zbor mladih Charisma iz Rečice priredili su koncert.
GALERIJA