Četvrta nedjelja došašća

Došašće nam valja shvatiti i doživjeti kao hod – korak po korak. Hod prema Bogu. U tom hod dan po dan otkrivamo Boga, otkrivamo kako Bog djeluje u nama. Hod prema sebi. Otkrivanje Boga u sebi, otkrivanje ljepote koje su nama sakrivene. Hod prema drugome. Otkriti Boga, sebe i drugoga. Zato je došašće vrijeme tišine, vrijeme uma i misli, vrijeme srca. Osobito je to važno kada se u javnom prostoru izgubio Bog, izgubio čovjek. Nazivaju nas kupcima, potrošaćima. Ne mjeri se koliko tko u sebi ima nego koliko je u kolicima ili košarici. Potrošać i košarica postaju simbolima došašća i Božića. Stoga je posebno otkriće bilo svaki dan još po mrekau koračati prema Bogu, sebi i drugome; naglasio je župnik u svojoj homiliji.
I jutros na misi zornici okupio se veliki broj župljana. Domjenak poslije mise priredili su DVD Dolnja Rečica i župljani iz Dolnje Rečice.