Vazmeno bdijenje u našoj župi

Službom svjetla i Vazmenim hvalospjevom započelo je na Veliku subotu Vazmeno bdjenje u našoj župnoj crkvi koje je predvodio župnik vlč Lovro Zaplatić.
Nakon Službe riječi župnik je izrekao homiliju u kojoj je naglasio da su ljudi mislili da će zatvorivši Isusa u grob i navalivši mu kamen na grob, zapečetavši ga i postavivši stražu da su se riješili Boga i da sada mogu po svome. Bog je taj koji često pomrsi naše račune, nije onaj kojega možeš zatvoriti, on uvijek pronađe način da se pojavi. Bog je imao snažne razloge da ne dopusti da ga ljudi pobijede. Doista taj kamen je otkotrljan božanskom, a ne ljudskom snagom. Otkotrljala ga je ruka Božja otvarajući put povratka iz mrtvih Kristu Isusu, te ga je tako otkotrljala i iz života svih koji povjerovaše u njega. Time nam je očitovana Božja vjernost iskonskom naumu, te odlučnost samoga Boga da ostane prisutan u svijetu.
Nakon toga uslijedila je obnova krsnih obećanja prisutnih vjernika. I na kraju je bila tradicionlna procesija s uskrslim Isusom Kristom kroz crkveni park i dio naselja uz uskrsne pjesme i zvonjavu crkvenih zvona navješćujući najveću radost – pobjedu života.
I na kraju župnik je svima čestitao Uskrs.