ZAZIV DUHA SVETOGA I POČETAK VJERONAUČNE GODINE

Kao i svake godine, tako i ove na drugu nedjelju mjeseca rujna započeli smo svečano novu vjeronaučnu godinu svetom misom, zazivom Duha Svetoga, blagoslovom đačkih torbi, knjiga i pribora.
Svetu misu predvodio je župnik Lovro Zaplatić koji je na tragu Božje riječi i današnjeg dana istaknuo u svojoj homiliji dvije stvari; prva je priprava za euharistijsko slavlje. Druga stvar koju je župnik istaknuo jesu naši međusobni odnosi koji počivaju na ljubavi. Ljubav nisu samo osjećaji, ona prije svega podrazumjeva odgovornost prema Bogu, sebi i drugima.
Na kraju svete mise župnik je blagoslovio đačke torbe, knjige i pribor i podsjetio da ovaj tjedan započinjemo sa župnom katehezom i pozvao roditelje da se uključe aktivnije u vjerski odgoj djece.