O knjizi: Joseph Pierce – Moja utrka s đavlom

Joseph Pearce, danas vodeći svjetski katolički biograf, u mladosti je bio fanatični skinhead, jedan od vo.đa britanskih neofašističkih skupina i urednik časopisa koji je promicao rasističke ideje. Aktivno je sudjelovao u neredima i sukobima te promicao ideologiju mržnje što ga je dvaput dovelo do odsluženja zatvorske kazne. Tijekom drugoga boravka u zatvoru, prazan, sam, bez ičega, ljut na svijet i na sebe započeo je svoju životnu preobrazbu, što je rezultiralo napuštanjem ekstremizma i obraćenjem na katoličanstvo. U iskrenoj i uzbudljivoj ispovjednoj knjizi Moja utrka s đavlom Pearce na živopisan način opisuje svoje duhovno putovanje od radikalne mržnje i ateističke rasističke ideologije k razumskoj i produhovljenoj kršćanskoj ljubavi.

Pričajući svoju napetu životu priču, između ostaloga opisuje:

  • što je uzrokovalo da ga zavedu ekstremne ideje i kako je prigrlio rasističku ideologiju,
  • godine nasilja, mržnje i nereda,
  • kako je izgledao uzbudljivi i istovremeno isprazni život jednoga ekstremista,
  • na koji je način proveo vrijeme u zatvoru i kako je proživio tamnu noć duše koja je uslijedila,
  • koju su ulogu u njegovu obraćenju odigrali veliki autori poput G. K. Chestertona, Hilairea Belloca i C. S. Lewisa te njihove ideje,
  • kako je konačno prigrlio katoličku vjeru.