PROSLAVA TIJELOVA U NAŠOJ ŽUPI

Rečica, 30. svibnja 2024.
I ove godine okupili su se župljani naše župe da svečano proslavimo svetkovinu Tijelova.
Svetu misu predslavio je župnik vlč Lovro Zaplatić koji je u svojoj homiliji naglasio trajnu prisutnost Isusa Krista u plodovima ljudskoga rada – kruhu i vinu čime je dao novu dimenziju ljudskome radu. Želio je ostati trajno među nama. Poručio nam je da je On s nama, uz nas u svim našim trenutcima.
Procesijom želimo naglasiti upravu tu Njegovu prisutnost u svakom kutku našega života. I to je ljepota naše vjere – to znanje, taj osjećaj da je on uvijek s nama i u dobru i zlu, u milosti i grieju – da nas podigne, ohrabri i upravi na pravi put, a onda nahrani sobom, okrijepi. On je naš Bog, Bog koji je uvijek s nama. Bog za čovjeka.
Nakon svete mise uslijedila je tradicionalna procesija kroz Rečicu. Ovo je već 16 puta da na taj način slavimo Tijelovo.
Kao i svake godine u procesiji su sudjelovali članovi KUD Rečica u narodnim nošnjama, članovi DVD-ova sa svojim barjacima, a nosili su i stare župne barjake, te lovci.