PROSLAVA SVETOG FLORIJANA U ZAMRŠJU

Zamršje, 05.svibnja 2024.
U kapeli u Zamršju koja je posvećena sv, Florijanu proslavili smo danas Florijanovo. Ujedno su i naši vatrogasci proslavili svoga nebeskog zaštitnika. Svetu misu predvodio je župnik vlč Lovro Zaplatić koji je naglasio u svojoj homiliji da postoje vremena kada je lako živjeti vjeru, ali postoje i vremena kada je to teško. U takvim teškim vremenima živio je pred 1.700 godina i i Florijan.
“Florijan je bio visoki vojni časnik u Rimskom carstvu. Kada mu je car poslao svoga izaslanika da ga pita – zašto ne progoni kršćane on mu je odgovorio: „“Poručite caru da sam i ja kršćanin, i da sam spreman doživjeti sudbinu namijenjenu drugim kršćanima.” Ni ponuđene povlastice, ni prijetnje nisu ga pokolebale u njegovoj vjeri.”
Isti dan gosti naše župe bili su članovi terapeutske zajednice Moji dani iz Đurmanca. Bio je to njihov četvrti susret sa našim župljanima. Jedan od članova zajednice predstavio je rad zajednice i svoj put iz pakla heroina i alkohola kroz rad, molitvu, vjeru, druženje.
Pit