Veliki četvrtak

Rečica,28.03.2024.
Misu Večere Gospodnje pred velikim brojem župljana  predslovio je domaći župnik. Nakon špto je zapjevao Slavu oglasila su se sva zvona i utihnula do Uskrsne noći. U svojoj homiliji župnik je naglasio da sve naše riječi, sve napisano o Bogu zapravo ništa ne govori o Njemu. Da bismo razumjeli Boga valja nam promatrati njegovo djelovanje. Najbolje to nerazumjevanje Boga otkriva sukob Petra i Isusa na Oproštajnoj večeri. Petar pokušava Isusa podučiti što smije a što ne smije raditi. Bog se očituje u poniznosti i darivanju. Upravo čin toga darivanja je Euharistija čiji spomen danas na poseban način slavimo.
Na kraju homilije župnik je podsjetio da je danas i dan svećenika te preporučio vjernicima da budu senzibilni prema svećenicima, da se moče za njih.
Na kraju svete mise prenio je uz pjesmu župljana župnik Presveto na pokrajni oltar.