Sveta misa za pokojne članove KUD-a Rečica

Rečica, 16.04.2023.
U sklopu proslave 100 godina postojanja KUD-a Rečica danas u organizaciju KUD Rečica i župe sv. Ivana Jrstitelja u Rečici u župnoj je crkvi služeba sveta misa za sve pokojne članice i članove KUD-a.
Pred centralnim križem na mjesnom groblju članovi KUD-a pomolili su se za sve pokojne i zapalili svijeću kao znak vjere. U 11,00 sati služena je sveta misa koju je predvodio župnik vlč Lovro Zaplatić koji je naglasio da je važno sa zahvalnošću se sjećati svih onih koji su kroz sve ove godine ugrađivali seve u očuvanje tradivije, kulture i vjere. Naglasio je koliko je važno sve to prenijeti mladim geberacijama.
Članovi i članice KUD-a na svetu misu došli su u svojim tradicionalnim narodnim nošnjama.