Početak korizme u župi

Na Pepelnicu ili Čistu srijedu započeli smo korizmu svetom misom i pepeljenjem. U svojoj homiliji župnik je naglasio: “Nešto sagrađeno, napravljeno naizgled može izgledati savršeno, ali nakon nekog vremena treba obnovu. Zapravo traži stalno ulaganje, brigu, čišćenje. ..Briga, pažnja i ljubav temelj su uspjeha.Ovih godina poslije potresa toliko pričamo o obnovi kuća, zgrada, gospodarskih objekata.Danas bih želio progovoriti o jednoj drugoj obnovi. O vjerskoj, duhovnoj i moralnoj obnovi. Obnovi koja započinje iznutra.Današnjim danom ušli smo u posebno vrijeme te obnove – korizmeno vrijeme. Da bui smo započeli bilo koju obnovu potrebno je najprije vidjeti stanje. Vidite prije nego smo započeli obnovu naše župne crkve morali smo ustanoviti kakvo je njezino stanje, otkriti oštećenja. Pronaći načine kako izvesti obnovu, a tek onda smo krenuli polako. Tako isto je i u našem životu. Valja nam najprije otkriti one slabe strane, ona oštećenja u našim životima, u našoj vjeri u našim vjerničkim odnosima.Vidjeti što i kako obnoviti sebe kao čovjeka, kao vjernika, posvetiti sebi pažnju. A onda krenuti.
Ma župnoj katehezei osobito s kandidatima za prvu pričest uz razgovor izradili smo i župni plakat.
Na nedjeljnoj svetoj misi imali smo primanje u kandidaturu pripravnike za prvu svetu pričest i pripravnike za svetu potvrdu.