SVETKOVINA SVIH SVETIH

Rečica, 01.11.2022.
“Blaženi…oni će Boga gledati!” Gospodine, daj nam vjere, vjerovati u to.
Kao župna zajednica i dio sveopće Crkve danas smo proslavili svetkovinu Svih svetih- Župnik Lovro reče da danas slavimo neraskidivu vezu između prošlosti, sadašnjosti i budućnosti. Utjeha i nada u našem životu jest u činjenici da su mnogi tugovali, patili, plakali, žeđali, ali su išli naprijed nošeni vjerom i predanjem da se ostvari Božji plan o Kraljevstvu nebeskome.
Svetost svetaca ne sastoji se od bezgrešnosti, ona se sastoji od padova, uspona ili kao što reče sveti Otac Franjo: svaki svetac ima svoju grešnu povijest, a svaki grešnik ima svoju svetu budućnost.
Svetu misu u župnoj crkvi i u kapeli sv. Florijana u Zamršju predvodio je župnik Lovro. Iza svetih misa bio je blagoslov groblja.