Misa u kapeli u Zamršju

Rečica,25.12.2021
.Neka ostane zapisan ovaj današnji dan kao posebni dan za naselje Zamršje u Rečičkoj župi. Danas se u povijesti kapelice sv. Florijana i  naselja Zamršje dogodilo nešto posebno – prvi puta se na Božić slavila sveta misa u kapelici.
Mjerštani su se pobrinuli da kapelica bude opet osvjetljena, žene i djevojke okitile su crkvu organizirale pjevanje za vrijeme svete mise.
Da u svakom zlu ima i zrnce nekog dobra pokazao je i ovaj slučaj. Uslijed pandemije bili smo primorani dislocirati nedjeljne mise pa je tako izbor da se jednom nedjeljno ima misa u kapelici izrodila ideju i o božoćnoj misi u kapelici.
Svetu misu predvodio je župnik vlč Lovro Zaplatić koji je zahvalio svima na trudu, ljubavi koju su ugradili u ovo slavlje.