MISE ZORNICE U NAŠOJ ŽUPI

Jedno od važnijih obilježja došašća jesu rana misna slavlja. Među Hrvatima su prozvana zornicama, za koje su brojni narodi zadržali latinski naziv missae rorate. On je uzet iz ulazne pjesme Rosite nebesa odozgo, i oblaci daždite pravednošću. Neka se rastvori zemlja i procvjeta Spasiteljem (Iz 45,8). Po prvoj riječi „rosite“, taj tekst postao je svojevrsnim simbolom misâ zornicâ! Jedan je od tipičnijih starozavjetnih zaziva koji se često čuju u došašću. Odjekivao je u bogoslužju već rano, čini se čak u 4. stoljeću.
Svako jutro svojim sviranjem i pjevanjem misu zornicu čine svečanijom G(rupa) S(elskih) S(vircof) Zorničari u sastavu Toma Gregor, Kristijan Pavković, Željko Šafar Beli, Darko Drožđibob i Francek Vrane. Svako jutro imamo i tematska razmišljanja; prvi tjedan bio je – slijedimo0 sv. Josipa, drugi tjkedan slijedimo sv. Ivana Krstitelja, treći jer po Mariji do Isusa i četvrti će biti učimo od prve Crkve.