DRUGA SJEDNICA ŽEV-a

Rečica, 10.12.2021.
Pod predsjedanjem župnika vlč Lovre Zaplatića održana je druga sjednica ŽEV-a. Prisutni su bili svi viječnice: Francek Vrane, Željko Šafar i Darko Drožđibob. Sjednica je održana u župnom uredu.
Nakon molitve župnik je upoznao Vijeće s  s poduzetim aktivnostima u župi. Zahvalni smo gradu Karlovcu i gosp. gradonačeniku Damiru Mandiću jer su nam pomogli izgraditi bogoštovni prostor u našem parku. Zatim je župnik viječnike upoznao s posljedicama potresa i aktivnostima koje župa zajedno s Konzervatorskim zavodom i Ministarstvom poduzima oko sanacije župne crkve.
Slijedeće godine namjeravamo urediti pristupni put do Pastoralnog centra i župne kuće i urediti prizemlje župne kuće i naravno nastaviti sanaciju župne crkve u suradnji s nadležnim institucijama.
Slijedeće godine također moramo sklopiti Ugovore sa zvonarom i orguljašem i uskladiti ih sa crkvenim propisima.
Na kraju je dogovoreno da će slijedeća sjednica biti iza blagoslova obitelji.