BLAGOSLOV ADVENTSKOG VIJENCA

Rečica, 27.11.2021.
Na ulazu u župu i mjesto župljani iz Bogovića i Luke i ove godine napravili su veliki Adventski vijenac. Nakon kratkog uvoda u slavlje paljenja prve svijeće župnik vlč Lovro blagoslovio je Adventski vijenac i sve prisutne.
Slavlje je započelo pjesmom Padaj s neba…pod vodstvom našig Selskih gucov “Zorničari” koji inače predvodi svako jutro svojom svirkom i pjesmom zornice.
Slavlje je završilo zajedničkim malim domjenkom. Naravno sve je to organizirao naš KUD Rečica.
Mještani Ladičaki prvi puta su organizirali i u svom dijelu blagoslov Adventskog vijenca kod križa.
Župnik vlč Lovro nakon uvoda u obred blagoslovio je vijenac. Posebna draž svega bila su djeca. Ovaj dio župe ima najveći broj djece. Ona su radosno sudjelovala u svem tom slavlju.
Nakon slavlja mještani su priredili mali domjenak i druženje. Za sve njih, a osobito za djecu bio je to poseban doživljaj

I mještani Donje Rečice kod  kapelice sv. Nikole načinili su Adventski vijenac. Nakon blagoslova i paljenja prve svijeće slijedilo je druženje i domjenak.