Ne budite ponavljači tuđih fraza i mišljenja

Rečica,l 12. rujna 2021.
Okupljeni u novouređenom bogoštovnom prostoru u župnom parku euharistijom, zazivom Duha Svetoga i blagoslovom torbi i školskog pribora započeli smo novu školsku i vjeronaučnu godinu. U subotu je bila prilika za sakramenat pomirenja.
U homiliji župnik vlč Lovro Zaplatić nadovezao se na Isusova pitanja upućena učenicima: što ljudi kažu tko sam ja i što vi kažete tko sam ja. Dobro je čuti tuđa mišljenja, ali najvažnije je izgraditi svoje mišljenje. Ne budimo mponavljači tuđih mišljenja – gradimo svoje iz iskustva koje stječemo iz susreta s Isusom Kristom. Cijeli je život isprepleten pitanjima i ona su uzrok svekolikom napretku čovjeka. Sudbonosno pitanje za vjernika jest – tko je Isus za mene?
Na kraju euharistijskog slavlja župnik je pozvao đake i roditelje da ne dozvole da im bude ukraden Dan Gospodnji već da ga ispune sadržajem počevši od obiteljske molitva, slavljenja euharistije, zajedničkog obiteljskog stola i druženja.