Prva nedjelja došašća

Shodno epidemiološkoj situaciji počelo je i ovogodišnje vrijeme došašća. Sve je počelo u subotu akcijom KUD-a Rečica u župljana. Izradom adventskog vijenca na ulazu u župu i paljenjem prve svijeće.
Nažalost nije mogao biti veći broj ljudi na ovoj  svečanosti. No to nije nimalo omelo ljepotu samoga događaja,
U nedjlju smo misom zornicom započeli i liturgijsko slavlje došašća i nove liturgijske godine. Nažalost, i tu smo mjerama Nacionalnog stožera bili ograničeni brojem vjernika i načinom slavljenja.
Ipak, ovogodišnje došašće donijelo je i nešto dobro i lijepo u sebi – a to je izvorni duh došašća, kako je naglasio župnik u svojoj homiliji  – mir. tišinu, izvorni smisao povratka ” k sebi”.  Zapravo ovo došašće je povratak kući. Bog ima svoje putove kojima nas vraća onom što želi.