Proslava Ivanja

Blagdan Rođenja svetog Ivana Krstitelja zaštitnika naše župe proslavili smo i ove godine. Svetu misu u 9,00 sati predvodio je župnik vlč Lovro koji je u svojoj homiliji naglasio da Bog sa svakim čovjekom ima plan. Svaki je čovjek dio Božjeg plana. Svaki susret nas vjernika u crkvi, svaki susret s Božjom riječi, svaki susret u euharistiji, ali i svaki susret s nekim svecem, slavljenje njegova blagdana podsjeća nas na to da svo svi dio velikog Božjeg svijete, velikog Božjeg plana sa svijetom ali i s nama pojedincima.

U toj otvorenosti prema Bogu u vjeri otkrivamo svoje mjesto, svoje poslanje u tom Božjem planu. Nikada neznamo što i kako…Ivanovi roditelji bili su stari, bez potomstva, rekli bismo i nesposobni imati ga više zbog godina. A ipak…Bog pokazuje da može i iz onoga što se čini nemoćnim – učiniti nešto veliko.

Njihov sin Ivan otkrio je koji plan ima Bog s njime. Pozvati Božji narod na obraćenje, prenijeti Božju poruku da je ispunjenje Božjeg obećanja tu…da je Bog ispunio svoje obećanje. Nije možda onakvo kakvim ga ljudi očekuju, i na način na koji ljudi očekuju.
Pod večernjom svetom misom bio je i tradicionalni blagoslov djece.