STIGLO BETLEHEMSKO SVJETLO U ŽUPU

Svake godine na treću nedjelju došašća izvzđački odred Spider iz Duge Rese na misu zornicu donose Betlehemsko svjetlo. Uvijek je to poseban događaj za našu župu.
U ulaznoj procesiji prije svete mise zornice unijeli su ga u crkvu. Poslije svete mise vjernici mogu zapaliti svoje svijeće i ponijeti ih u svoje domove i tako sve dane do Božića.
Svetu misu predvodio je župnik Lovro koji je posebno naglasio svjedočki karakter Ivana Krstitelja i postao svima nama izazov i primjer. Nismo u svijetu da bismo se svijetu svidjeli već smo ovdje da damo nepokolebivo svjedočanstvo za Isusa Krista.
Poslije svete mise zornice  druženje uz kolače, domaće specijalitete, kavicu, čaj i kuhano vino organizirao je DVD Rečica Matica zajedno sa župljanima iz Bogovića i Luke Pokupske.