Zvon za Vukovar

Po odluci naših biskupa i naša se župa odazvala pozivu na akciju “Zvon za Vukovar”. Točno u 18,11 sati oglasila su se sva zvona na župnoj crkvi.
Svetu misu za žrtve Vukovara i Škabrnje vodio je naš župnik vlč Lovro. Na misi se okupio lijepi broj župljana.
Poslije svete mise na prilazu crkve župljani su palili svijeće kao znak sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje.
Prije podne isto su učinili i učenici OŠ Rečica kod domobranskoga križa u središtu mjesta.  Prigodnim programom prisjetili su se žrtava grada heroja, a predstavnik mjesnog odbora Željko Šafar učenicima je pričao o najtežim trenucima Vukovarčana, tromjesečnoj opsadi grada u kojoj je stradalo 2 717 hrvatskih branitelja i civila, u kojoj je grad gotovo sravnjen sa zemljom. Okupljanje je završilo molitvom i paljenjem lampiona.