Nedjelja zahvalnica – Dani kruha

U petak 25.10.2019. učenici i učitelji OŠ Rečica  obilježili su Dane kruha prigodnim programom. Ove godine osobito su se istakli  prvašići koji su pod vodstvom učiteljice Jasminke Alinčić sami umijesili i ispekli mirisna peciva. Ostali učenici donijeli su u školu raznolika peciva, kruh i kolače koje su vrijedno izradili u svojim domovima. Na početku programa župnik vlč Lovro  u prigodno,m obraćanju učenicima i nastavnicima naglasio je važnost kruha kao simbola života. Nakon toga župnik je blagoslovio kruh i sve prisutne uz napomenu da se uvijek prema kruhu odnosimo s poštovanjem, ali i da razmišljamo o svima koji su sudjelovali u tom procesu dok kruh nije došao na naš stol
U nedjelju 27.10. već po tradiciji u župi se slavi Nedjelja zahvalnica za plodove zemlje. Svete mise predvodio je župnik koji je u svojoj homiliji naglasio da je zahvalnost vrlina koja usmjerava naš pogled prema onome što imamo i čini nas zadovoljnim ljudima, oslobađa nas sebičnosti, zavisti. Prečesto smo okrenuti onome što nemamo, a premalo prema onome što imamo. Zato je važno njegovati tu vrlinu.