ZAPOČELE LISTOPADSKE POBOŽNOSTI

U utorak, 01. listopada započeli smo u našoj župi Listopadske pobožnosti. Svaki dan u 18:00 sati u počinjemo krunicom, Lauretanskim litanijama, pjesmama posvećenim Mariji i završavamo euharistijom.
U 1 Tim 4,7: „Vježbaj se u pobožnosti!“ Vježbati se u stavljanju u prisutnost Bogu, živjeti po Bogu. Nema ljepšeg vježbanja nego u prisutnosti Božjoj,  a euharistija i molitva zajedništvo je s Bogom.
Kroz povijest Crkve nastali su razni oblici vjerničkog zajedništva. Naravno da je euharistija najviši oblik toga zajedništva. Nadahnuti ljudi pokretali su razne oblike zajedništva povezani s raznim događajima Isusovog života, života svetaca i života Crkve. Među ljudima najpoznatije su dvije Marijine pobožnosti; svibanjska i listopadska.
U našoj župi posebno njegujemo ove dvije pobožnosti.