Treća nedjelja Došašća

Bog i ove treće nedjelje Došašća naš pogled i misli ne zadržava u blještavilu, slavlju, i ne govori o slavlju o kojem govore svi oko nas. Drži nas u pustinji, pustinji kao mjestu gdje čovjek počinje cijeniti i male stvari, stvari koje nam se čine tako svakodnevne, poput kapi vodi, komadića običnog kruha. Naš pogled usmjeren je i na neobičnog propovjednika kojem dolaze ljudi opterećeni svakidašnjicom, opterećeni nepravdama koje i sami čine. To su ubirači poreza – carinici koje peče savjest što nepravedno ubiru porez, vojnici koji teroriziraju ljude, obični ljudi koji čine nepravde i ne znaju kako se iz toga izvući. Ne dolaze pismoznanci, carinici ili oni koji sebe smatraju dobrima. Oni misle da im nitko i ništa ne treba, – oni su pravednici u svojim očima. Naglasio je župnik u svojoj propovijedi.
Treća nedjelja Došašća u našoj župi započinje misom zornicom pod kojom je pjevanje predvodio naš zbor mladih. Posebnu draž zornici dao je Izviđački odred Spider iz Duga Rese koji kao i svake godine na treću nedjelju u župu donosi Betlehemsko svjetlo.
Crkva je bila ispunjena vjernicima, ne samo župljanima nego i vjernicima iz okolnih župa, osobito iz Šišljavića, Kupčine i Karlovac Banija.
Druženje poslije zornice priredilo je lovačko društvo Rečica.