Druga nedjelja došašća

“…dođe riječ Božja Ivanu, sinu Zaharijinu, u pustinji.” Ne na dvorove, blještave trgove, moćnicima. Dođe u pustinju – u mir i tišinu. I ljudi dođeše u pustinju čuti Božju riječ. Iziđoše iz svakodnevice. Pustinja je mjesto tišine, ali i mjesto solidarnosti, svaki je čovjek važan, važno je što svaki čovjek ima, tu tek shvatimo koliko smo ovisni jedni o drugima….kad ljudi uđu u pustinju cilj je izaći iz nje s novim iskustvom. Upravo današnja Božja riječ najbolje ocrtava smisao došašća za nas vjernike naglasio je župnik vlč Lovro u svojoj propovijedi.
I ove druge nedjelje došašća vjernici su ispunili župnu crkvu želeći se dohovno osnažiti, svoju vjeru učvrstiti. Misno slavlje pratio je i pjevanje predvodio sastav Zorničari koji svako jutro predvode svirkom i pjesmom zornice.
Druženje poslije mise zornice organizirali su DVD Rečica Matica, Luka Pokupska i Bogovićaki.