Prva nedjelja došašća

Došašće je vrijeme mira, zarona u Božju poruku nade, u svoju vjerničku unutrašnjost. To je je vrijeme posvješćivanja i osvješćivanja vlastitog kršćanskog identiteta. Pročišćavanja i unutarnje obnove da bi se nakon svega toga pretvorilo i slavljenje Boga darovanog u djetetu Isusu, naglasio je župnik vlč Lovro Zaplatić u svojoj homiliji na misi zornici. Kršćanin je čovjek budućnik koji živi u vremenu očekujući onaj trenutak drugog Kristovog dolaska. Stješćen u vremenu i prostoru ali ne pritisnut njima stoji uspravan podignute glave u vremenu čitajući znake vremena.
Misu zornicu kojoj je prisustvovao veliki broj župljana, ali i vjernika iz okolnih župa u 6,00 predvodio je župnik vlč Lovro Zaplatić. A tradicionalno druženje poslije zornice organizirao je DVD Rečica Kolodvor i žitelji Grdinaca, Kuze, Tečanaca i Ladićaka.