Proslava Misijske nedjelje

Crkva ima poslanje (misiju) propovijedati, naviještati Božju riječ. Misijska nedjelja upravo je dan da ti to malo više posvjestimo. Treće nedjelje u listopadu Crkva slavi Misijsku nedjelju.

Papa Franjo u svojoj ovogodišnjoj poruci za Svjetski misijski dan vraća nas toj osnovnoj zadaći Crkve – življenju i naviještanju radosne vijesti, po kojoj Isus Krist, naš otkupitelj postaje naš suvremenik, „tako da oni koji ga prihvate s vjerom i ljubavlju doživljavaju preobražavajuću snagu njegova Duha koji čovječanstvo i stvorenje čini plodnima, kao što kiša čini zemlju plodnom“,
I mi u župi pripremali smo se za ovu nedjelju. Na satovima župne kateheze  vjeroučenici šestog razreda izrađivali su plakat na temu misija., na svetoj misi molili smo za misionare i skupljali priloge za misije.