Dekanatsko hodočašće na Mariju Bistricu

Zadnje subote mjeseca lipnja već tradicionalno naš, Karlovački dekanat hodočasti u Nacionalno Marijansko svetište Majci Božjoj Bistričkoj. I ove godine iz naše župe što autobusom, što osobnim automobilima hodočastilo je sedamdesetak naši župljana.
Nakon ulazne procesije u svetište u kojoj su sudjelovale sve župe a pridružili su nam se karlovački gradonačelnik gosp. Damir Mandić i dogadonačelnik gosp. Ivan Mrzljak koji su nosili tradicionalnu zavjetnu svijeću  slijedio je križni put, prilika za svetu ispovijed i svečana sveta misa koju je na otvorenom predvodio pomoćni zagrebački biskup mons Ivan Šaško u zajedništvu sa svim svećenicima.
Nakon okrepe u 14,00 sati slijedilo je klanjanje pred Presvetim u bazilici i oproštaj u svetištu i put svojim domovima.
Bilo je zanimljivo kada smo otkrili na su se zajednički oko stola susrela ćetvorica bivših i sadašnji župnik župe sv. Kuzme i Damjana na Vrhovcu. Od kojih je jedan sadašnji varaždinski biskup mons Josip Mrzljak.