Trodnevnica u župi Presvetog Srca Isusova u Karlovcu

Krist nas uvijek ljubi i prihvaća, mi samo trebamo poći za Njim!
Prvi dan Trodnevnice uoči blagdana Presvetog Srca Isusova u istoimenoj župi u Karlovcu na poziv župnika i dekana Karlovačkog dekanata preč Dražena Karačića predvodio je naš župnik vl Lovro Zaplatić koji je u svojoj homiliji protumačio  zaziv: Isuse blaga i ponizna srca učini srce moje po srcu svome.. U drugom dijelu homilije naglasio je da Isusovo srce traži nas na našim lutanjima. Nalazi nas nad provalijama, oslobađa od trnja i uzima kao dobri pastir na svoje rame. Vrata njegova srca otvorena su za svakoga. On ne bježi od nas, ne skriva se, ne zatvara svoje srce.
Svetu misu pratio je svojim sviranjem i pjevanjem naš zbor Iskrice sastavljen od djece i mladih pod vodstvom Tomislava i Nikoline Vrane.
Poslije svete mise preč Dekan i župnik pozvao nas je sve u vjeronaučnu dvoranu i počastio ukusnom večerom.

© 2017.-2020. Župa sv. Ivana Krstitelja REČICA