Tijelovo u Rečici 2018.

Danas smo svečano proslavili svetkovinu Tijelova u našoj župi svetom misom i procesijom kroz mjesto. Već deseti puta slavimo na ovaj način svetkovinu Tijelova – procesijom kroz mjesto. U samoj pripremi i u slavlju sudjeluju mnogi župljani počevši od priprema sjenica koje su ove godine uredile žene iz Bogovića, Luke Pokupske, Zamršja, Kuze i Grdinaca.
Svečanim ulaskom u crkvu započela je sveta misa koju je predvodio domaći župnik vlč. Lovro Zaplatić koji je u svojoj homiliji naglasio da već dvije tisuće godine milijuni ljudi nedjeljom, blagdanom dolaze u crkvu da se hrane i krijepe živim Kristom prisutnim u Njegovu Tijelu.Nakon svete mise krenula je iz crkve procesija kroz župni park i mjesto predvođena barjaktarima udruga i crkvenim barjacima.
Kao i svake godine u procesiji sudjeluju vatrogasci iz DVD Rečica Matica, Rečica Kolodvor, Dolnja Rečica.

U narodnim nošnjama procesiju su uljepšale članice KUD-a Rečica i mnoge žene, djevojke i djeca u narodnim nošnjama.

I članovi LD Rečica sa svojim stijegom i svojim svečanim odorama uključili su se u proslavu Tijelova.