Proslava sv. Florijana i 110. godišnjica DVD Rečica Matica

Rečica, 05.05.2017.

U župnoj crkvi sv. Ivana Krstitelja danas je bilo posebno svečano. Vatrogasci su proslavili svoga zaštitnika sv. Florijana i mjesni DVD Rečica Matica slavi 110. obljetnicu svoga postojanja. Svetu misu predvodio je župnik vlć Lovro Zaplatić, a svojom pjesmom misno slavlje pratio je dječji i zbor mladih Iskrice iz župe.

Predvođeni barjaktarima Dobrovoljnih vatrogasnih društava iz okolice i limenom glazbom bratskog DVD iz Zaboka vatrogasci su u mimohodu krenuli iz prostorija DVD Rečica Matica u župnu crkvu.

U svojoj propovijedi župnik je naglasio vjeru sv. Florijana kao ono glavno nadahnuće. Koji je bio grijeh za ondašnju vlast da se Florijana maknulo iz svoje sredine, osudilo i pogubilo? Jedini krimen bila je vjera u Isusa Krista. Isus Krist razotkriva sve laži svijeta.
Florijan je znao tko je i što je. Znao je da bi zanijekao sebe kada bi zanijekao svoju vjeru, svoju pripadnost Isusu Kristu. Znao je da slijedi onoga koji je Istina, Put i Život. Izgubivši život zadobio je Život.