SVETO TRODNEVLJE: Velika subota

To je dan tišine i molitve. Na Veliku Subotu Crkva se zadržava kod Gospodinova groba te u molitvi i postu razmišlja o njegovoj muci, smrti i silasku u podzemlje. Stoga vjernici posjećuju posebno uređen Božji grob u crkvi. Vjernici posjećuju Božji grob i suočavaju se svojom stvarnošću i stvarnošću svijeta, snagom zla i grijeha koji imaju razornu snagu i samoga Boga „usmrtiti“. Stojeći pred grobom i promatrajući Krista u grobu čovjek promatra ponajprije samoga sebe usmrćena grijehom i zlom, vlastitim nevjerama.
Već tradicionalno u našoj župi izmenjuju se “čuvari Božjeg groba”. Prva započinje Molitvena zajednica Milosrdnog Isusa, pa slijede ministranti, članovi dječjeg zbora Iskrice, članovi KUD-a , nogometaši NK Mladosti, lovci, vatrogasci iz Dolnje Rečice, Rečice Kolodvora i Rečica Matica.
Usprkos kišovitog i lošeg vremena cijeli dan dolazili su vjernici pokloniti se Gospodinu na Božji grob.