Župnikov posjet starijima i bolesnima

Rečica, 20.03.2018.
Svake godine župnik uoči Božića i Uskrsa pohodi stare, bolesne i nemoćne župljane. Dok su bili mlađi, zdraviji oni su pohodili župnu crkvu, sada im župnik donosi dašak župnog zajedništa preko razgovora, sakramenata pomirenja i euharistije.
Kroz razgovor župnih ih želi ohrabriti da se ne smatraju zbog svoga stanja beskorisni već im reći da mogu itekako pomoći svojoj obitelji i župnoj zajednici, ne možda fizički, ali da svoju bolest starost mogu poput Iusa Krista prikazati Gospodinu za svoju obitelj, svoju župnu zajednicu i za sve kojima je potrebna milost. Isto tako potiče ih da mole za svoje i za župnu zajednicu.
Kroz razgovor upoznaje ih i sa stanjem u župnoj zajednici; što se radi, poduzima,