Naša župa na Devetnici sv. Josipu

U srijedu 07. ožujka naša je župa predvodila Veliku devetnicu sv. Josipu u Nacionalnom svetištu sv. Josipa u Karlovcu. Svetu misu predvodio je naš župnik vlč Lovro Zaplatić u zajedništvu s rektorom Svetišta mons Antunom Sente ml., vojnim dekanom  preč. Vladom Mandura, vlč Dragutinom Goričanec povjerenikom za pastoral osoba s posebnim potrebama, vlč Dragutinom Gereci župnikom  Vinagori. Misno slavlje pratio je naš župni dječji i zbor mladih pod ravnanjem Tomislava i Nikolina Vrane.
U svojoj propovijedi župnik je upozorio na prvo čitanje iz Ponovljenog zakona gdje Bog upozorava narod da u susretu s drugim narodima trebaju čuvati i držati Njegove zapovijedi. Upravo po tome će biti prepoznatljivi. A od opasnosti čuvat će ih sjećanje na Božja djela u osobnom i narodnom životu. Njihova posebnost ili identitet upravo je u čuvanju i držanju Božjih zapovijedi. Povukavši paralelu s nama danas – kršćanima i katolicima župnik se upitao: koji je naš identitet? To je naš odnos prema Danu Gospodnjem i središnjem događaju toga dana – euharistiji.