MISA ZAHVALNICA

Svetu misu zahvalnicu predvodio je župnik Lovro Zaplatić. Ujedno je to bila i svetkovina Svete Obitelji. U svojoj homiliji župnik se najprije osvrnuo na Svetu Obitelj, a onda i na obitelj danas i na vrijednosti koje se njeguju u obitelji s osobitim osvrtom na vrijednost vjere i baštine.
U drugom dijelu svoje homilije župnik se osvrnuo na zahvalnost Bogu na svemu što smo primili u ovoj godini: i dobro i loše. Ono što mi ponekad smatramo lošim može biti Božje djelo spasenja. Mi ograničeni nikad ne možemo shvatiti zašto se nešto dogodilo. Često je to Božji odgojni postupak. Kao što djeca ponekad doživljavaju poneki potez roditelja kao nepravdu ili kaznu tako i mi, a zapravo u konačnici je za nas to dobro.
Na kraju svete mise župnik je iznio kratku statistiku župe navješćujući da će detaljnije biti sve objavljeno u Pastoralnom listiću do kraja mjeseca.