PROSLAVA BOŽIĆA

Misom polnočkom koja je bila u ponoć i koju je predvodio župnik vlč. Lovro Zaplatić, započela je proslava Božića. U svojoj propovijedi, župnik je nastavio  poticati na razmišljanje koje smo započeli na misi zornici: Što je sadržaj Božića. Postoje dva momenta, nastavio je župnik Lovro koja bi mogla izbaciti sadržaj vjere iz slavljenja Božića. Prvi je da nas zahvati potrošačka groznica, a drugi je da Božić svedemo na svetkovinu obitelji, darivanja, povezanost s drugima. Odgovor što slavimo na Božić daju nam jaslice. I sva radost dolazi upravo po jaslicama. To je odgovor vjere.
Na jutarnjoj misi župnik je naglasio dimenziju Božića u Božjoj potrebi za našom pomoći, našom suradnjom, druga je dimenzija da poput pastira krenemo k njemu otvorena srca spremni da ih on napuni dobrotom, radošću i nadom. Pastiri u Djetetu vide Spasitelja.
Na poldanjoj svetoj misi na temelju evanđelja po Ivanu, župnik se zadržao na poruci: I Riječ je tijelom postala.
Veliki broj župljana sudjelovao je na svetim misama zdušno pjevajući božićne pjesme.