DRUGA ZORNICA

Upalili smo i drugu svjećicu na našem adventskom vijenčiću i time još dublje ušli u misterij došašća. Svetu misu zornicu predvodio je župnik Lovro Zaplatić a pjevanje su predvodili “Zorničari” koji i kroz tjedan revno predvode sviranje i pjevanje na zornicama.
Usprkos hladnom vremenu (-8°C) okupio se na zornici veliki broj vjernika iz župa i okolnih župa. A druženje iza zornice organizirali su DVD Rečica Matica i župljani iz Bogovića.
U svojoj propovijedi župnik je naglasio da Bog kroz povijest šalje ljude koji nam prenose Božje riječi opomene, nade i poticaja. Danas je pred nama lik sv. Ivana Krstitelja kojeg evanđelist naziva “Glas iz pustinje”. Pustinja je trenutak izlaska iz svakodnevice i prilika da se malo pozabavimo i sa sobom.