NOVA KATEHETSKA RADIONICA

KATEHETSKA RADIONICA – PRVOPRIČESNICI – MISIJSKA NEDJELJA – DOŠAŠĆE – 2022. GODINA

ČETVRTA KATEHETSKE RADIONICA – PRVOPRIČESNICI – KORIZMA
Rečica, 25. ožujka 2022. Danas smo održali četvrtu katehetsku radionicu za prvopričesnike na temu Korizme i Križnog puta.
Bio je to ujedno i prvi susret “u živo” nakon koronske pauze. Do sada su vjeroučenici imali župnu katehezu online.
Uz simbole Isusove žrtve koje smo tumačili nastojali smo razmišljati zajednički što svaki od nas može učiniti u korizmi za Isusa, sebe, druge, zemlju na kojoj živimo i koju nam je dao dragi Bog.
Bio je to susret u igri, radosti, ozbiljnosti i traganjima.

KATEHETSKA RADIONICA – DOŠAŠĆE 2021.
PRVOPRIČESNICI

Naši marljivi prvopričesnici pripremaju se za došašće izrađujući animacijski plakat.
Kroz razgovor sa župnikom i trražeći prigodne materijale nastoje upoznati značenje i simboliku vremena u koje ulazimo i tako se što bolje pripremiti za došašće i za božićne blagdane.

KATEHETSKA RADIONICA – ANĐELI ČUVARI
01. listopada 2021.
Danas smo imali radionicu s prvopričesnicima na temu Anđeli čuvari.
Prvopričesnici su uz razgovor, molitvu i igru izradili plakat na temu Anđeli čuvari.

KATEHETSKA RADIONICA – MISIJSKA NEDJELJA
Danas smo s našim prvopričesnicima održali prvu katehetsku radionicu na temu Misijske nedjelje. Posebnu pozornost posvetili smo radu sestre Ane Uložnik na Haitiju. Na primjeru sestre Ane željeli smo vidjeti na koji sve način i mi se možemo uključiti u misijski pokret. Želeći animirati i župljane izradili smo prigodni pano koji je izložen  u ulazu u crkvu.
Svi smo mi poslani da u svijetu svjedočimo Isusovu djelatnu ljubav. Neki su pozvani da to čine tamo gdje žive, drugi su pozvani da odu u daleke krajeve poput sestre Ane.

KATEHETSKA RADIONICA – DOŠAŠĆE 2018. GODINA
Svi mi možemo pomoći drugim ljudima, osobito svojim vršnjacima.
U prostorima katehetskog centra održana je vjeronaučna radionica s prvopričesnicima o Došašću. Najprije smo kroz razgovor razmatrali što je Došašće, njegovo značenje, simboli došašća, i na kraju smo izradili plakat pod vodstvom našega župnika vlč Lovre Zaplatića.
Katehetska radionica bila je namijenjena prvopričesnicima. Ove godine imamo samo četvero prvopričesnika.