Velika pobožnost sv. Josipu

U sklopu Velike pobožnosti svetom Josipu koja iz srijede u srijedu u Nacionalnom svetištu svetog Josipa u Karlovcu okuplja pretko 1000 hodočasnika ove devete srijede 13. ožujka 2019. godine hodočasnike su predvodili župljani svetog Ivana Krstitelja iz Rečice predvođeni svojim župnikom vlč. Lovrom Zaplatićem zajedno sa zborom mladih Charisma i ministrantima.
U svojoj homiliji župnik je za korizmu naglasio dvije stvari: zajedništvo koje podrazumijeva otvorenost prema Bogu i drugima i posvješćivanje proročkog poslanja u svijetu. ” Svi smo mi, braćo i sestre, u ovo svetište donijeli svoje živote, svoje nade, promašaje, uspjehe, svoju muku, svoje dvojbe, svoje grijehe. Tu smo kakvi jesmo, ne trebamo glumiti, ranjeni smo u svojoj  ljudskosti, svojoj vjeri. Svi smo tu s nekim svojim planovima, očekivanjima od života, vjere….u tome je ljepote našeg zajedništva, bratstva i sestrinstva. Želimo Boga u svom životu. Sveti je Josip imao svoj  život, svoje planove, poteškoće, brige. Rekli bismo živio je život svoj svakidašnji.Imao je vjerojatno i svojih nesavršenosti, svi ih ljudi  imaju. Nije svetost u savršenosti. Svetost se sastoji  od naše nesavršenosti i Božje snage koja nas mijena”
Pod svetom misom ministrirali su naši ministranti a cijelo slavlje pratio je naš zbor mladih Charisma svojim pjevanjem.

Župnikova propovijed:

Draga braćo i sestre